Kral Şakir Anlatsam Film Olur! (Ciltli) - Varol Yaşaroğlu

    0 / 10 0 kişi bu ürüne oy verdi
% indirim
32,00 TL
25,60 TL
Kategori : Soru Bankası
Kodu : 9786052162576
Stok Miktarı : 1
Stok Durumu : Stokta Var
Üretici: Eksik Parça Yayınları

ÖDEME KORUMA SİSTEMİ
İNTERNETTE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
ORİJİNAL ÜRÜNE %100 DESTEK

Ürün Açıklaması

Kral Şakir Anlatsam Film Olur! (Ciltli) - Varol Yaşaroğlu

Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınan, 2018 yılında Eksik Parça Yayınları tarafından çıkarılan Kral Şakir Anlatsam Film Olur! kitabı, 2016 yılında Cartoon Network kanalında yayınlanan ilk Türk animasyon dizisinden esinlenilerek hayata geçiriliyor. Çocukların her geçen gün daha da ilgisini kazanmış olan Kral Şakir, maceralarını 2017 yılından beri kitap sayfalarına da taşıyor; çocuklara okumayı sevdirmeyi hedefliyor. Her bir seride birbirinden renkli ve maceralı olaylar kurgusunun yer aldığı Kral Şakir kitapları, eğlendirirken çocuklara didaktik mesajlar da veriyor.

Birlik ve Beraberliği Aşılayan Çizgi Dizi

Kral Şakir serisinin üçüncü kitabı olan Anlatsam Film Olur! , Kral Şakir dizisindeki karakterlerin başından geçen eğlenceli maceraları karikatürlerle aktarıyor ve 6-10 yaş aralığındaki çocukları hedef alıyor. Varol Yaşaroğlu, kitapta Kral Şakir’i, Kral Şakir’in babası Remzi’yi ve Remzi’nin en yakın arkadaşı Fil Necati’yi ana karakterler olarak sunuyor. Karakterlerin başlarına gelen zorlukları, yaratıcılıkları ve hayal güçleriyle nasıl da aşabildiklerini eğlenceli bir dille gösteren çizgi dizi, çocuklara aynı zamanda aile ve arkadaşlarla birlik olunursa her zorluğun üstesinden gelinebileceği mesajını veriyor. Cartoon Network kanalının çok sevilen Türk animasyon dizisinden uyarlanarak kitap hâline dönüştürülmüş olan Kral Şakir Anlatsam Film Olur!, dayanıklı cildiyle satışa sunuluyor. Bu sayede çocukların kütüphanelerinde yıpranmadan saklanabilmesine imkân tanıyarak kitabın elden ele dolaşıp okunmasına da izin veriyor.

Varol Yaşaroğlu Hakkında

1968 doğumlu olan Varol Yaşaroğlu, Kral Şakir karakterinin fikir babasıdır. Kariyerine karikatürist ve animasyon yapımcısı olarak başlayan Yaşaroğlu, Grafi2000 adındaki prodüksiyon şirketiyle izleyicilerin beğenisini kazanmış pek çok animasyona imza atıyor. Yazarın çocukluk hayali olan Kral Şakir projesi, 2016 yılında çizgi dizi olarak hayata geçmiş bulunuyor ve hem çocuk hem de yetişkin herkesin ilgi odağı olmaya devam ediyor.


2016 yılında Cartoon Network'ta yayına başlayan Kral Şakir, kanalın yayınladığı ilk Türk animasyon dizisi. Dizinin zaman içinde beğeni kazanmasıyla Kral Şakir’in maceralarının anlatıldığı kitaplar, 2017 yılında itibaren takipçileriyle buluşmaya başladı. Kral Şakir serisinin üçüncü kitabı Anlatsam Film Olur! ismiyle 2018 yılında Eksik Parça Yayınevi tarafından basıldı. Karikatürlerle zenginleşen kitap, Kral Şakir çizgi dizisindeki karakterlerin yaşadığı sıra dışı ve eğlenceli maceralardan bir kesit içeriyor. Çocuklara okumayı sevdirmek için güzel bir başlangıç niteliğinde olan Kral-Şakir Anlatsam Film Olur! dayanıklı cildiyle uzun yıllar çocukların kütüphanelerinde yerini koruyacak bir kitap. 

Birlikten Kuvvet Doğar

Kral Şakir Anlatsam Film Olur! kitabı 6-10 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Kitapta, Kral Şakir’in ailesi ve mahalle sakinleri kendilerini hiç ummadıkları bir maceranın içinde buluyor. Kahramanlar yaratıcı zekaları ve parlak fikirleriyle başlarından geçen zorluklara karşı birlikte mücadele ediyor. Kitap, tüm yaşananları eğlenceli bir dille anlatıyor. Hikayede baskın olan karakterler çizgi dizinin de ana karakterlerinden olan Kral Şakir, Şakir’in babası Remzi ve Remzi’nin en yakın arkadaşı Fil Necati. Kral Şakir yaşadığı tüm maceralarda olduğu gibi bu kitapta da aile olmanın, arkadaşlığın önemini ve birlikte tüm zorlukların aşılabileceğini anlatıyor.

Varol Yaşaroğlu Hakkında

Kral Şakir'in fikir babası olan Varol Yaşaroğlu 1968 doğumlu. Kariyerine karikatürist ve animasyon yapımcısı olarak başlayan Yaşaroğlu, kurucusu olduğu Grafi2000 isimli prodüksiyon şirketinin çatısı altında Koca Kafalar ve Fırıldak Ailesi gibi popüler animasyonlara imza attı. 2016 yılında çocukluk hayali olan Kral Şakir isimli çizgi diziye hayat verdi. 7’den 70’e pek çok izleyicinin beğenisini kazanan Kral Şakir, kısa zaman içinde bir fenomene dönüştü. Yaşaroğlu bugün Kral Şakir'in yanı sıra internet, televizyon ve reklam projelerini sürdürüyor.

 


Artık bizim aslan ailesini yakından biliyorsunuz. Herkes bir alem, bu yüzden de başımıza acayip işlerin gelmediği tek gün bile geçmiyor. Hayatımı yazsam çizgi roman, anlatsam aksiyon filmi olur!


Benimkiler yaratıcı zekaları ve cin fikirleriyle her zorluğun üstesinden geliyorlar. Tam işin içinden nasıl çıkacağız diye düşünürken bir bakıyorum işler yoluna girmiş. Çünkü bizim aile hep on numara çözümler bulup zoru başarırdı. Nasıl mı? Beni izlemeye devam edin…
Müşteri Yorumları

Yorumlar